מי עמי - בתי צמיחה

קורונה, צמחים וכל מה שבינהם

רבות נאמר על השפעת הצמחיה, העצים והאויר הפתוח על בריאותינו. אך איך זה בדיוק קשור לוירוס הקורונה המעורר בהלה (וכניראה בצדק) בימים אלו?

 

 

 

נתחיל בסקירה קצרה אודות השפעות הצמחים.

 

כבר בשיעור המדעים למדנו שצמחים הם חלק בלתי נפרד מהאקולוגיה על כדור הארץ. דרך תהליך פוטוסינטזה הצמחים הופכים את הפחמן הדו חמצני שאנו נושפים לחמצן נקי ומסירים טוקסינים רעילים.

בשנות ה80 NASA לקחה את המידע צעד קדימה כאשר ערכה מחקר המראה שצמחיה ביתית ממש מנקה את האויר מכמיכלים הגורמים לסרטן - כדוגמאת בנזין פורמאלדהייד. ישנם מדענים המציינים שצמחי הבית הם מטהרי אוויר טבעיים יעילים. וככל שהצמח גדול יותר (כולל עלים רחבים) , כך השפעתו על האויר גדולה יותר. עובדתית, שטח העלים משפיע על קצב הטיהור האוויר.

 

מה עוד ידוע לנו על הצמחים?

 

אם בקרתם ביערות גדולים או שטחי טבע השופעים בצמחיה ומים ודאי הרגשתם את השפעת הרוגע. הרבה דתות אף ממליצות על מדיצטציות בטבע. מדיטציה בחוץ מפעילה את החושים שלנו, הופכת את התרגול שלנו ליותר ערני ומעיר. יחד עם זאת, הסחות הדעת הרגילות נראות רחוקות ואיכשהו פחות חשובות. באסיה האמינו מדריכים רוחניים כי בידוד בהרים או בתוך עמקי הג'ונגל מוביל להתבוננות מעמיקה מאוד.

 

ובמעבר חד – וירוס הקורונה 2020

 

המידע הקיים אודות נגיף ה COVID-19, המכונה קורונה, יחסית מועט. מה כן ידוע? ארגון הבריאות העולמי כותב כך: קורונווירוס הם זואונוטיים, כלומר הם מועברים בין בעלי חיים לבני אדם. מחקירות מפורטות נמצא כי SARS-CoV הועברה מחתולי סיבר לבני אדם ו- MERS-CoV מגמלים דרומדרריים לבני אדם.

סימני זיהום שכיחים כוללים תסמיני נשימה, חום, שיעול, קוצר נשימה וקשיי נשימה. במקרים חמורים יותר, זיהום יכול לגרום לדלקת ריאות, תסמונת נשימה חריפה קשה, אי ספיקת כליות ואפילו מוות.

מפחיד האמת! במיוחד כיוון שאין תרופה וההתפשטות כרגע בשיאה.

 

המלצות למניעת התפשטות זיהום כוללות שטיפת ידיים קבועה, כיסוי הפה והאף בעת שיעול ומתעטש, בישול ביסודי של בשר וביצים. הימנע ממגע קרוב עם כל מי שמגלה תסמינים של מחלות נשימה כמו שיעול והתעטשות.

 

והרי הקשר בין צמחיה והאויר הפתוח.

 

צוות המומחים של בתי צמיחה מי עמי הבאים מרקע מקצועי בתחום איכות הסביבה, אגרונומיה, הגנת הצומח ועוד, ממליצים לצאת למרחב הפתוח עם צפיפות אנשים נמוכה, תהנו מהמרחבים הפתוחים והפריחה המהממת של תחילת האביב, בדרך חזרה הביתה בקרו במשתלה הקרובה אליכם, קנו עציץ לבית ולמרפסת ותהנו מאיכות אוויר טובה יותר.

בברכת בריאות איתנה!

 

קורונה, צמחים וכל מה שבינהם

 

חזור למעלה

צמחי בית      |       צמחי גן ומרפסת      |       שרכים      |       צמחי בצל ופקעת      |       סוקולנטים      |       המיוחדים שלנו

 

מי עמי - בתי צמיחה אגש”ח   |   כתובת: מושב מי עמי, רח’ ד.נ. מנשה   |   טלפון: 04-6352834   |   פקס: 04-6355328   |   אימייל: info@meiami.co.il

 

facebook phone mail

 

כל הזכויות שמורות למי עמי

הפעל נגישות

בניית אתרים